Qui són les vint-i-cinc primeres persones que vaig seguir al twitter

Gràcies a una de les funcions del Crowdfire he recuperat qui van ser les vint-i-cinc primeres persones que vaig seguir al twitter quan el vaig obrir.

1) Carles Bellver. @carlesbellver Professor de la Universitat Jaume I i una persona per la qual tinc una admiració incondicional. No m’estranya que fos el primer.

2) Saül Gordillo. @saulgordillo Cosa que supose que no sorprèn a ningú…

3) Oriol Ferran. @oriolferran D’Arenys de Mar i company de batalles tecnològiques de de fa molts anys.

4) Màrius Serra. @mariusserra  Cosa que supose que tampoc no sorprèn a ningú

5) Isaac Salvatierra @isalvatierra Periodista de l’Ara amb qui aleshores tenia bastant relació.

6) Política 2.0 @politica2punt0  Un projecte de seguiment de blocs i piulades polítiques, que aleshores estava relativament de moda. Supose que el Saül devia estar al corrent.

7) Oriol Junqueras @junqueras  Un dels primers polítics que s’hi va posar

8) Andrés Iniesta @andresiniesta8 No sé ben bé per què. Supose que em feia gràcia seguir un famós.

9) Cristina Ribas @cristinaribas Una de les persones que més de prop vigila l’evolució del periodisme digital des dels seus inicis.

10) Joan Laporta @JoanLaportaFCB No sé si era president del Barça aleshores…

11)  Francesc Vila @francescvila Company de Gandia sempre inquiet per la comunicació, pel país i per un munt de coses…

12) Roger Buch @Rogerbuch Un cas semblant però no de Gandia 🙂

13) Miquel Iceta @miqueliceta Sempre he apreciat molt el seu tarannà i el seu paper en el partit transversal internauta

14) Voro Gómez @vorovoro Un gran activista de la llengua, l’escola i la xarxa. De Xàbia

15) Vador Casas @salvadorcasas D’Argentona

16) Meius Ferrés @mferres Una altre de les imprescindibles per a entendre què ha passat en aquest país i a internet

17) Ajuntament de Bétera @Aytobetera El poble tira…

18) Josep Maria Martí @periodistes_cat Aleshores president del Col·legi de Periodistes de Catalunya. Gran president i millor persona

19) Juan Varela @periodistas21 Un gran col·lega, al qual sempre cal escoltar. Amb molta atenció.

20) Karma Peiró @kpeiro L’avui directora de Nació Digital

21) Carles Puigdemont @KRLS El primer en tenir un nom de twitter que sorprenia.

22) Sergi Picazo @sergipicazo Avui a El Crític.

23) Germà Capdevila @gcapdevila Avui a Nació i a Esguard, entre mil coses més.

24) Wayne MacPhail @wmacphail El meu vell amic i admirat col·lega canadenc. Segurament la persona que més ha influït en la meua visió del periodisme a internet

25) Marc Arza @marcarza Reusenc.

Fins ací la llista dels 25 primers, que em sembla significativa i curiosa vista des de la distància. Immediatament després hi ha molts altres noms interessants, el Xavier Mir, la Bel Zaballa, la Neus Pinart, els de VilaWeb Mollerusa, el Vicent Martínez, el Carles Banús, l’Oriol Vadó, la Liz Castro, el Magí Moranta, l’enyorada Sílvia Martínez, el Yuribcn, un dels primers dels quals no sabia el nom real…

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *