Gay, Cerdà i Recha a Toronto

Cesc Gay, Marc Recha i Nacho Cerdà participaran, del 7 al 16 de setembre, en seccions diverses de la 31 edició del Festival de Cinema de Toronto, la programació del qual s’acaba de fer pública i que, a continuació, reprodueixo parcialment:
(hi destaco, en vermell, les pel·lícules d’aquests cineastes i, en blau, les d’alguns directors que, a primer cop d’ull,  m’interessen particularment -ja siguin les pel·lícules en concret o la filmografia del cineasta):

 
CONTEMPORARY WORLD CINEMA
Film Title  Director 
12:08 East of Bucharest  Corneliu Porumboiu 
Abeni  Tunde Kelani 
Antonia  Tata Amaral 
Beauty in Trouble  Jan Hrebejk 
Bella  Alejandro Monteverde 
The Bet Collector  Jeffrey Jeturian 
Born and Bred  Pablo Trapero 
The Bothersome Man  Jens Lien 
Candy  Neil Armfield 
Chronicle of an Escape  Israel Adrián Caetano 
Citizen Duane  Michael Mabbott 
Confetti  Debbie Isitt 
Copying Beethoven  Agnieszka Holland 
Diggers  Katherine Dieckmann 
Un Dimanche à Kigali  Robert Favreau 
The Dog Pound  Manuel Nieto Zas 
Falling  Barbara Albert 
A Few Days Later  Niki Karimi 
Fiction  Cesc Gay 
Four Minutes  Chris Kraus 
Grbavica  Jasmila Zbanic 
The Half Life of Timofey Berezin  Scott Z. Burns 
Hula Girls  Lee Sang-il 
Indigènes  Rachid Bouchareb 
The Italian  Andrey Kravchuk 
The Last Winter  Larry Fessenden 
Mainline  Rakhshan Bani-Etemad, Mohsen Abdolvahab 
Monkey Warfare  Reginald Harkema 
Nouvelle Chance  Anne Fontaine 
Offside  Jafar Panahi 
Outsourced  John Jeffcoat 
Palimpsest  Konrad Niewolski 
Prague  Ole Christian Madsen 
Rain Dogs  Ho Yuhang 
Red Road  Andrea Arnold 
Requiem  Hans-Christian Schmid 
Retrieval  Slawomir Fabicki 
The Silence  Cate Shortland 
Sleeping Dogs  Terrance Odette 
Slumming  Michael Glawogger 
Starter for 10  Tom Vaughan 
Suely in the Sky  Karim Aïnouz 
Summer ’04  Stefan Krohmer 
Summer Palace  Lou Ye 
Sweet Mud  Dror Shaul 
Times and Winds  Reha Erdem 
To Get to Heaven First You Have to Die  Djamshed Usmonov 
La Tourneuse de Pages  Denis Dercourt 
Trance  Teresa Villaverde 
Transylvania  Tony Gatlif 
Twilight Dancers  Mel Chionglo 
Unnatural & Accidental  Carl Bessai 
The Violin  Francisco Vargas Quevedo 
Waiter  Alex van Warmerdam 
The Wake  Nikos Grammatikos 
The Way I Spent the End of the World  Catalin Mitulescu 
White Palms  Szabolcs Hajdu 
Winter Journey  Hans Steinbichler 
DISCOVERY
Film Title  Director 
7 Ans  Jean-Pascal Hattu 
The Art of Crying  Peter Schønau Fog 
As the Shadow  Marina Spada 
Bliss  Sheng Zhimin 
Cashback  Sean Ellis 
DarkBlueAlmostBlack  Daniel Sánchez Arévalo 
Falkenberg Farewell  Jesper Ganslandt 
Family Ties  Kim Tae-yong 
Glue  Alexis Dos Santos 
A Grave-Keeper’s Tale  Chitra Palekar 
Griffin and Phoenix  Ed Stone 
King and the Clown  Lee Jun-ik 
London to Brighton  Paul Andrew Williams 
Out Of The Blue  Robert Sarkies 
Reprise  Joachim Trier 
The Silly Age  Pavel Giroud 
Thicker than Water  Árni Ólafur Ásgeirsson 
True North  Steve Hudson 
Vanaja  Rajnesh Domalpalli 
GALA PRESENTATIONS
Film Title  Director 
After the Wedding  Susanne Bier 
All The King’s Men  Steven Zaillian 
Amazing Grace  Michael Apted 
Away From Her  Sarah Polley 
Babel  Alejandro González Iñárritu 
The Banquet  Feng Xiaogang 
Black Book  Paul Verhoeven 
Bobby  Emilio Estevez 
Bonneville  Christopher N. Rowley 
Breaking and Entering  Anthony Minghella 
Dixie Chicks – Shut up and Sing  Barbara Kopple, Cecilia Peck 
For Your Consideration  Christopher Guest 
A Good Year  Sir Ridley Scott 
Infamous  Douglas McGrath 
The Journals of Knud Rasmussen  Zacharias Kunuk, Norman Cohn 
Mon Meilleur Ami  Patrice Leconte 
Never Say Goodbye  Karan Johar 
Penelope  Mark Palansky 
Volver  Pedro Almodóvar 
The White Planet  Thierry Piantanida, Thierry Ragobert, Jean Lemire 
MASTERS
Film Title  Director 
Cœurs  Alain Resnais 
The Caiman  Nanni Moretti 
EMPz 4 Life  Allan King 
I Am the Other Woman  Margarethe von Trotta 
L’ Intouchable  Benoît Jacquot 
Lights in the Dusk  Aki Kaurismäki 
The Missing Star  Gianni Amelio 
The Optimists  Goran Paskaljevic 
Rescue Dawn  Werner Herzog 
Strike  Volker Schlöndorff 
Le Voyage en Arménie  Robert Guédiguian 
When The Levees Broke: A Requiem In Four Acts  Spike Lee 
The Wind That Shakes the Barley  Ken Loach 
MIDNIGHT MADNESS
Film Title  Director 
The Abandoned  Nacho Cerdá 
All the Boys Love Mandy Lane  Jonathan Levine 
Black Sheep  Jonathan King 
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhs  Larry Charles 
The Host  Bong Joon-ho 
Princess  Anders Morgenthaler 
S&MAN  JT Petty 
Severance  Christopher Smith 
Sheitan  Kim Chapiron 
Trapped Ashes  Joe Dante, Ken Russell, Sean Cunningham, Monte Hellman, John Gaeta 
MOZART’S VISIONARY CINEMA: NEW CROWNED HOPE
Film Title  Director 
Daratt  Mahamat-Saleh Haroun 
Half Moon  Bahman Ghobadi 
Hamaca Paraguaya  Paz Encina 
I Don’t Want to Sleep Alone  Tsai Ming-liang 
Moekgo and the Stickfighter  Teboho Mahlatsi 
Opera Jawa  Garin Nugroho 
Syndromes and a Century  Apichatpong Weerasethakul 
REAL TO REEL
Film Title  Director 
…So Goes the Nation  James Stern, Adam Del Deo 
American Hardcore  Paul Rachman 
Blindsight  Lucy Walker 
A Cry in the Dark  Haobam Paban Kumar 
Deliver Us From Evil  Amy Berg 
Dong  Jia Zhangke 
L’ Esprit des lieux  Catherine Martin 
Ghosts of Cité Soleil  Asger Leth 
Iran: Une Révolution cinématographique  Nader Takmil Homayoun 
The Killer Within  Macky Alston 
Kurt Cobain About A Son  AJ Schnack 
Lake of Fire  Tony Kaye 
Made in Jamaica  Jérôme Laperrousaz 
My Life as a Terrorist: The Story of Hans-Joachim Klein  Alexander Oey 
Office Tigers  Liz Mermin 
The Pervert’s Guide to Cinema  Sophie Fiennes 
Primo Levi’s Journey  Davide Ferrario 
The Prisoner or How I Planned to Kill Tony Blair  Michael Tucker, Petra Epperlein 
Radiant City  Gary Burns, Jim Brown 
Remembering Arthur  Martin Lavut 
Sari’s Mother  James Longley 
The Session is Open  Vincenzo Marra 
Shame  Mohammed Naqvi 
Sharkwater  Rob Stewart 
Shot in the Dark  Adrian Grenier 
The Sugar Curtain  Camila Guzmán Urzúa 
Summercamp!  Sarah Price, Bradley Beesley 
Tales of the Rat Fink  Ron Mann 
Tanju Miah  Sadik Ahmed 
These Girls  Tahani Rached 
This Filthy World  Jeff Garlin 
Toi, Waguih  Namir Abdel Messeeh 
The U.S. vs. John Lennon  David Leaf, John Scheinfeld 
Very Nice, Very Nice  Arthur Lipsett 
Yokohama Mary  Takayuki Nakamura 
SPECIAL PRESENTATIONS
Film Title  Director 
10 Items or Less  Brad Silberling 
Alatriste  Augustín Díaz Yanes 
Begone Dull Care  Norman McLaren, Evelyn Lambart 
Blinkity Blank  Norman McLaren 
Brand Upon the Brain!  Guy Maddin 
The Bubble  Eytan Fox 
El Cantante  Leon Ichaso 
Catch a Fire  Phillip Noyce 
A Chairy Tale  Norman McLaren, Claude Jutra 
Congorama  Philippe Falardeau 
Un Crime  Manuel Pradal 
The Dog Problem  Scott Caan 
Exiled  Johnnie To 
The Fall  Tarsem Singh 
Fay Grim  Hal Hartley 
The Fountain  Darren Aronofsky 
Golden Door  Emanuele Crialese 
HANA  Hirokazu Kore-eda 
Hen Hop  Norman McLaren 
L’ Homme de sa vie  Zabou Breitman 
Jindabyne  Ray Lawrence 
Kabul Express  Kabir Khan 
The Last King of Scotland  Kevin Macdonald 
The Last Kiss  Tony Goldwyn 
Lines-Horizontal   Norman McLaren, Evelyn Lambart 
Little Children  Todd Field 
The Lives of Others  Florian Henckel von Donnersmarck 
Love and Other Disasters  Alek Keshishian 
The Magic Flute  Kenneth Branagh 
Manufactured Landscapes  Jennifer Baichwal 
Le Merle  Norman McLaren 
Mon Colonel  Laurent Herbiet 
The Namesake  Mira Nair 
Neighbours  Norman McLaren 
Nue Propriété  Joachim Lafosse 
Opening Speech  Norman McLaren 
Pan’s Labyrinth  Guillermo del Toro 
Paris, je t’aime  Bruno Podalydès, Gurinder Chadha, Gus Van Sant, Joel and Ethan Coen, Walter Salles, Daniela Thomas, Christopher Doyle, Isabel Coixet, Nobuhiro Suwa, Sylvain Chomet, Alfonso Cuarón, Olivier Assayas, Oliver Schmitz, Richard LaGravenese, Vincenzo Natali, Wes Craven, Tom Tykwer, Frédéric Auburtin, Gérard Depardieu, Alexander Payne 
Pas de deux  Norman McLaren 
The Pleasure of Your Company  Michael Ian Black 
The PostModern Life of My Aunt  Ann Hui 
Quelques Jours en Septembre  Santiago Amigorena 
Seraphim Falls  David Von Ancken 
Snow Cake  Marc Evans 
Stars and Stripes  Norman McLaren 
Stranger than Fiction  Marc Forster 
Synchromy  Norman McLaren 
This is England  Shane Meadows 
Venus  Roger Michell 
Vince Vaughn’s Wild West Comedy Show: 30 Days & 30 Nights-Hollywood to the Heartland  Ari Sandel 
Woman on the Beach  Hong Sang-soo 
VANGUARD
Film Title  Director 
2:37  Murali K. Thalluri 
Bunny Chow  John Barker 
Chacun sa nuit  Jean-Marc Barr, Pascal Arnold 
Drama/Mex  Gerardo Naranjo 
Election  Johnnie To 
Election 2  Johnnie To 
The Hottest State  Ethan Hawke 
Jade Warrior  Antti-Jussi Annila 
Macbeth  Geoffrey Wright 
Renaissance  Christian Volckman 
Shortbus  John Cameron Mitchell 
Sleeping Dogs Lie  Bobcat Goldthwait 
Suburban Mayhem  Paul Goldman 
VISIONS
Film Title  Director 
August Days  Marc Recha 
Bamako  Abderrahmane Sissako 
Belle toujours  Manoel de Oliveira 
Big Bang Love, Juvenile A  Takashi Miike 
Blessed are the Dreams of Men  Jem Cohen 
The Book of Revelation  Ana Kokkinos 
The Bug Master  Katsuhiro Otomo 
Building a Broken Mousetrap  Jem Cohen 
Cages  Olivier Masset-Depasse 
Climates  Nuri Bilge Ceylan 
Colossal Youth  Pedro Costa 
D.O.A.P.  Gabriel Range 
Dans les villes  Catherine Martin 
Day Night Day Night  Julia Loktev 
Day on Fire  Jay Anania 
Fantasma  Lisandro Alonso 
Flanders  Bruno Dumont 
Gathering the Scattered Cousins  Akin Omotoso 
In Between Days  So Yong Kim 
Invisible Waves  Pen-ek Ratanaruang 
The Island  Pavel Lounguine 
Khadak  Peter Brosens, Jessica Woodworth 
Kinshasa Palace  Zeka Laplaine 
No Place Like Home  Perry Henzell 
NYC Weights & Measures  Jem Cohen 
Sistagod  Yao Ramesar 
Takva – A Man’s Fear of God  Özer Kiziltan 
Taxidermia  György Pálfi 
Ten Canoes  Rolf de Heer 
Time  Kim Ki-duk 
Zidane: Un Portrait du XXIe Siècle  Douglas Gordon, Philippe Parreno 
 
Afegeix un comentari

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *