Sitges 2010: les diverses seccions “oficial fantàstic”

Avui, el Festival de Sitges (7-17 octubre 2010) ha posat a la venda la Butaca VIP (que l’organització defineix com la manera més còmoda de no perdre’s cap pel·lícula i sempre des d’una butaca preferent: comporta una acreditació i poder gaudir de totes les sessions de l’Auditori cada dia del Festival, incloses la Inauguració, la Cloenda i la Marató de l’últim dia)  i l’ Abonament Matinée, vàlid per accedir a les sessions de l’Auditori en la franja de les 10h, 12h i 15h (excepte Sessions 3D i Maratons del dia 17). per això, ja s’ha avançat la programació de les diverses seccions “oficial fantàstic” que conformen el certamen: la Secció Oficial Fantàstic Competició – Sitges 43 (ara ho fan tipua “Venècia”, que denominen la competitiva amb el número de l’edició), la Secció Oficial Fantàstic Panorama (que, alhora, tindrà una subsecció competitiva anomenada Secció Oficial Fantàstic Panorama Competició), la Secció Oficial Fantàstic Especials i la Secció Oficial Fantàstic Gales.

Aquests en són els títols (de moment, em limito a reproduir-los com els ha facilitat l’organització, a tall d’avançament informatiu):

Secció Oficial Fantàstic Competició – Sitges 43

La secció oficial per excel·lència

13 ASSASSINS (Takashi Miike
14 DAYS WITH VICTOR (Román Parrado)
A WOMAN, A GUN AND A NOODLE SHOP (Zhang Yimou)
BEDEVILLED (Jang Cheol-soo)
BLACK DEATH (Christopher Smith)
LA CASA MUDA (Gustavo Hernández)
CONFESSIONS (Tetsuya Nakashima)
DREAM HOME (Pang Ho-cheung)
FASE 7 (Nicolás Goldbart)
KABOOM (Gregg Araki)
KOSMOS (Reha Erdem)
THE LAST EXORCISM (Daniel Stamm)
LEGEND OF THE FIST: THE RETURN OF CHEN ZHEN (Andrew Lau)
MONSTERS (Gareth Edwards)
MY JOY (Sergei Loznitsa)
LES NUITS ROUGES DU BORREAU DE JADE (Julien Carbon i Laurent Courtiaud)
THE PERFECT HOST (Nick Tomnay
RARE EXPORTS: A CHRISTMAS TALE (Jalmari Helander)
RUBBER (Quentin Dupieux)
SECUESTRADOS (Miguel Ángel Vivas)
SOMOS LO QUE HAY (Jorge Michel Grau)

***

Secció Oficial Fantàstic Panorama Competició

Per primer any, la SOF Panorama tindrà una subsecció competitiva amb títols molt esperats i controvertits que reforcen les temàtiques de la SOF Competició SITGES 43 -és la mateixa organització qui ho diu-

LES 7 JOURS DU TALION (Daniel Grou)
A SERBIAN FILM (Srdjan Spasojevic)
ATROCIOUS (Fernando Barreda Luna)
L’AUTRE MONDE (Gilles Marchand)
CAPTIFS (Yann Gozlan)
COLD FISH (Shion Sono)
DIE TÜR (Anno Saul)
HELLDRIVER (Yoshihiro Nishimura)
OUTRAGE (Takeshi Kitano)
RED HILL (Patrick Hughes)
THE REEF (Andrew Traucki)
STAKE LAND (Jim Mickle)
TUCKER & DALE vs EVIL (Eli Craig)

***

Secció Oficial Fantàstic Especials

Aquesta secció fora de competició està dedicada a aquell públic més fanàtic i completiu, segons l’organització

14 BLADES (Daniel Lee)
AFTER LIFE (Agnieszka Wojtowicz-Vosloo)
BESOURO (João Daniel Tikhomiroffl)
BLACK LIGHTNING (Dmitriy Kiselev i Alexandr Voytinskiy)
BODYGUARDS AND ASSASSINS (Teddy Chen)
LA DOPPIA ORA (Giuseppe Capotondi)
FROZEN (Adam Green)
INSIDIOUS (James Wan)
JONAH HEX (Jimmy Hayward)
LA MEUTE (Franck Richard)
MONGA (Doze Niu)
LA POSESIÓN DE EMMA EVANS (Manuel Carballo)
PROWL (Patrik Syversen)
LA SOMBRA PROHIBIDA (José Luis Alemán)
THE STORM WARRIORS (Pang Brothers)
SUCK (Rob Stefaniuk)
ZEBRAMAN: ATTACK ON ZEBRA CITY (Takashi Miike)

***

Secció Oficial Fantàstic Gales

El festival projectarà títols de màxima actualitat que han estat guardonats en altres festivals i que són esperats amb ànsia pel gran públic, diuen:

AGNOSIA
(Eugenio Mira)
CARNE DE NEÓN (Paco Cabezas)
DE MAYOR QUIERO SER SOLDADO (Christian Molina)
EASY MONEY (Daniel Espinosa)
LET ME IN (Matt Reeves)
THE NEW DAUGHTER (Luis Berdejo)
NOTRE JOUR VIENDRA (Romain Gavras)
SUPER (James Gunn)
UNCLE BOONMEE WHO CAN RECALL HIS PAST LIVES (Apichatpong Weerasethakul)
VANISHING ON 7TH STREET (Brad Anderson)
THE WARD (John Carpenter)

***

Més informació a [Sitges 2010: pel·lícules]

***

FOTO 13 assassins, de Takashi Miike

Afegeix un comentari

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *