La llista de les pel·lícules que es veuran al Festival de Sitges 2007 (4-14 d’octubre de 2007) ja s’ha fet pública i, pel nombre de títols avançats, gairebé podem dir que és completa; per bé que la golafreria cinèfila habitual dels organitzadors del certamen ens ha de fer pensar que, als propers dies, potser encara n’hi afegiran alguna més. Clicant aquí: Vull llegir la resta de l’article, trobareu la llista sencera, organitzada per seccions (les moltíssimes seccions que té aquest festival) i, a més, recollint una feinada de les grosses que ha assumit l’amic Joan Moret, al costat de cada pel·lícula, hi he afegit l’enllaç amb el tràiler corresponent (sempre que ja el tinguem localitzat). Bàsicament, els títols els he deixats com els ha presentat el festival, per bé que, a mesura que ho pugui anar treballant, en propers articles els aniré "reajustant".
…
GALA D’INAUGURACIÓ
El orfanato, de Juan Antonio Bayona [tràiler]
***
GALA DE CLOENDA
1408, de Mikael Håfström [tràiler]
***
Secció Oficial "FANTÀSTIC"
À l’intérieur, de Julien Maury i Alexandre Bustillo [tràiler]
An American Crime, de Tommy O’Haver [tràiler]
Dainipponjin, de Hitoshi Matsumoto [tràiler, cal clicar el 5è botó del menú en japonès]
El rey de la montaña, de Gonzalo López-Gallego
Frontière(s), de Xavier Gens [tràiler]
Halloween, de Rob Zombie [tràiler]
I’m a Cyborg, but that’s OK, de PARK Chan-wook [tràiler]
Joshua / El hijo del mal, de George Ratliff [tràiler]
La habitación de Fermat, de Luis Piedrahita, Rodrigo Sopeña [tràiler]
Los cronocrímenes, de Nacho Vigalondo [tràiler]
Mushishi, de Katsuhiro Ôtomo [tràiler]
Rec, de Jaume Balaguero, Paco Plaza [tràiler]
Rogue, de Greg McLean [tràiler]
Slipstream, d’ Anthony Hopkins
Stuck, d’ Stuart Gordon [tràiler]
Sukiyaki Western Django, de Takashi Miike [tràiler]
Teeth, de Mitchell Lichtenstein
The Devil’s Chair, d’ Adam Mason [tràiler]
The Fall, de Tarsem Singh
The First Snow, de Mark Fergus [tràiler]
The Nines, de John August [tràiler]
The Signal, de David Bruckner, Jacob Gentry, Dan Bush [tràiler]
Tres minutos, de Diego Lublinsky [tràiler]
Waz, de Tom Shankland [tràiler no oficial, però amb imatges del film]
***
Secció Oficial "PREMIÈRE"
Aparecidos, de Paco Cabezas [tràiler]
Cassandra’s Dream, de Woody Allen [tràiler]
Chrysalis, de Julien Leclercq [tràiler]
Dead Silence, de James Wan [tràiler]
Dororo, d’ Akihiko Shiota [tràiler]
El último justo, de Manuel Carballo [tràiler]
Hot Fuzz, d’ Edgar Wright [tràiler]
Jjakpae / The City of Violence, de Ryoo Seung-wan [tràiler]
Kantoku Banzai! / Glory to the Filmmaker!, de Takeshi Kitano [tràiler]
Km 31, de Rigoberto Castañeda [tràiler]
Mr. Brooks, de Bruce A. Evans [tràiler]
Redacted, de Brian de Palma
San Tam / Mad Detective, de Johnnie To
Seung Sin / Confession of Pain, d’ Andrew Lau, Alan Mak [tràiler]
Stardust, de Matthew Vaughn [tràiler]
The Ten, de David Wain [tràiler]
***
Secció Oficial "NOVES VISIONS"
Apartat FICCIÓ
Dr. Plonk, de Rolf de Heer
Gadkie Lebedi / The Ugly Swans, de Konstantin Lopushansky [clip]
Héros, de Bruno Merle [tràiler]
It is Fine! Everything is Fine!, de Crispin Glover
La antena, d’ Esteban Sapir [tràiler]
Mister Lonely, d’ Harmony Korine
Noise, de Matthew Saville [tràiler]
Roman, d’ Angela Bettis [tràiler]
Mechenosets / The Sword Bearer, de Filipp Yankovsky [tràiler]
Senseless, de Simon Hynd [tràiler]
Trigger Man, de Ti West [tràiler]
Apartat NO FICCIÓ
American Zombie, de Grace Lee Korea [tràiler]
Hoy el día se repite diferente, d’ Óscar Moreno, Xavi Baig [tràiler]
Nos Amis les Terriens, de Bernard Werber [tràiler]
Zoo, de Robinson Devor [tràiler]
Apartat NOVA AUTORIA
Temporada 92-93, d’ Alejandro Marzoa
You, Fucking Idiot!, de Pau Roca
Vestido Nuevo, de Sergi Pérez
La Pesca Perfecta, d’ Alfredo Ruiz
Ungüents, de Judit Canela, Vinyet Escobar
El cazador de Estrellas, d’ Orió Peñalver
Cabeza Hueca, d’ Andrés Esteruelas
***
Secció ANIMA’T
Aachi & Ssipak, de Jo Beom-jin [tràiler]
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie for Theathers, de Matt Maiellaro, Dave Willis [tràiler]
Brave Story, de Kôichi Chigira [tràiler]
Free Jimmy, de Christopher Nielsen [tràiler]
La crisis carnívora, de Pedro Rivero [tràiler]
Tales from Earthsea, de Goro Miyazaki [tràiler]
Tekkonkinkreet, de Michael Arias [tràiler]
Nocturna, d’ Adrià García, Víctor Maldonado [tràiler]
Vexille, de Sori [tràiler]
Yobi, the five-tailed Fox, de Lee Seong-Kang [tràiler]
***
Secció SESSIONS ESPECIALS
1990 I Guerrieri del Bronx, d’ Enzo G. Castellari [títols de crèdit]
Animal, d’ Àngel Mora [tràiler]
El Barón contra los Demonios, de Ricardo Ribelles [tràiler]
Blade Runner: The Final Cut, de Ridley Scott [tràiler]
Bug, de William Friedkin [tràiler]
George Romero’s Diary of the Dead, de George A. Romero
Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film, de Jeff McQueen [tràiler]
Jesús Franco Manera de Vivir, de Kike Mesa
Kaidan, de Hideo Nakata [tràiler]
The Last Winter, de Larry Fessenden [tràiler]
The Survivor, de David Hemmings
Los Totenwackers, d’ Ibón Cormenzana [tràiler]
Apartat MASTERS OF HORROR (2a Temporada)
Masters of Horror (2): Family, de John Landis
Masters of Horror (2): Right to Die, de Rob Schmidt
Masters of Horror (2): The Black Cat, d’ Stuart Gordon
Masters of Horror (2): The Screwfly Solution, de Joe Dante
Masters of Horror (2): The Washingtonians, de Peter Medak
***
Secció ORIENT EXPRESS – CASA ÀSIA
14 Amazons, de Gang Cheng [tràiler]
A Battle of Wits, de Jacob Cheung Chi-Leung [tràiler]
Black House, de Shin Terra [tràiler]
Blood Brothers, d’ Alexi Tan [tràiler]
Death Note, de Shusuke Kaneko [tràiler]
Death Note: The Last Name / Desu Notu: The Last Name, de Shusuke Kaneko [tràiler]
Eye in the Sky, de Yau Nai Hoy [tràiler]
Flash Point, de Wilson Yip [tràiler]
Hong Kong Film Noir, d’ Yves Montmayeur
Invisible Target, de Benny Chan [tràiler]
Tazza: The High Rollers, de Choi Dong-hoon [tràiler]
The Restless, de Cho Dong-oh [tràiler]
Triangle, de Johnnie To, Tsui Hark, Ringo Lam [tràiler]
***
Secció SESSIONS DE MATINADA
Apartat MIDNIGHT X-TREME
Babysitter Wanted, de Jonas Barnes, Michael Manasseri [tràiler]
Black Christmas, de Glen Morgan [tràiler]
Black Water, d’ Andrew Traucki, David Nerlich [tràiler]
Brotherhood of Blood, de Michael Roesch & Peter Scheerer
Flight of the Living Dead, d’ Scott Thomas [tràiler]
Grindhouse, de Robert Rodríguez i Quentin Tarantino [tràiler]
Zibahkhana / Hell’s Ground, d’ Omar Ali Khan [tràiler]
Jack Brooks: Monster Slayer, de Jon Knautz [tràiler]
Jack Ketchum’s The Girl Next Door, de Gregory Wilson [tràiler]
Kiltro, d?Ernesto Díaz Espinoza [tràiler]
Kuchisake Onna / The Slit-mouthed woman, de Koji Shiraishi [tràiler]
Mulberry Street, de Jim Miclkle [tràiler]
Recon 2022: The Mezzo Incident, de Christian Viel [tràiler]
Storm Warning, de Jamie Blanks [tràiler]
The Devil Dared Me To, de Chris Stapp [tràiler]
The Rage, de Robert Kurtzman [teaser]
The Tripper, de David Arquette [tràiler]
Wrong Turn 2, de Joe Lynch [tràiler]
The Zombie Diaries, de Michael Bartlett [tràiler]
Apartat MONDO MACABRO
A Gun for Jennifer, de Todd Morris
Mo Tai / Devil Fetus, de Hung Chuen Lau
Drakula Ýstanbul’Da / Dracula in Istanbul, de Mehmet Muhtar
La Rose Écorchée, de Claude Mulot [clip]
Silip / Daughters of Eve, d’ Elwood Perez
***
Secció SITGES CLÀSSICS
Apartat AMERICAN GOTHIC
Brotherhood of Satan, de Bernard McEveety
Burnt Offerings, de Dan Curtis [tràiler, el segon d’aquesta antologia…]
Cruising, de William Friedkin [tràiler]
Dead of Night (Deathdream), de Bob Clark [tràiler]
House of Dark Shadows, de Dan Curtis [tràiler]
Last House on the Left, de Wes Craven [tràiler]
Messiah of Evil, de Willard Huyck [clip]
The Devil’s Rain, de Robert Fuest [tràiler]
The Hills Have Eyes, de Wes Craven [tràiler]
The Other, de Robert Mulligan [tràiler]
Willard, de Daniel Mann [tràiler]
Apartat AQUELL 1982
Creespshow, de George A. Romero [tràiler]
The Thing / La cosa, el enigma de otro mundo, de John Carpenter [tràiler]
Apartat CATALUNYA IMAGINÀRIA
Angoixa, de Bigas Luna
A tiro límpio, de Paco Pérez-Dolz
La novia ensangrentada, de Vicente Aranda [tràiler]
Apartat EUROPA IMAGINÀRIA – PREMONICIONS
Il seme dell’uomo, de Marco Ferreri
L’Ultimo Uomo Sulla Terra, d’ Ubaldo B. Ragona [tràiler]
Metropolis, de Fritz Lang
No Blade of Grass, de Cornell Wilde
Playtime, de Jacques Tati [tràiler]
Things to Come, de John Cameron Menzies
Apartat EUROPA IMAGINÀRIA – FANTÀSTIC BERGMAN
Jungfrukallan / El manantial de la doncella, d’ Ingmar Bergman
Vargtimmen / La hora del lobo, d’ Ingmar Bergman [tràiler]
Apartat LARRY FESSENDEN: EL TERROR COM A METÀFORA
Automatons, de James Felix McKenney [tràiler]
Habit, de Larry Fessenden
No Telling, or the Frankenstein Complex, de Larry Fessenden
Wendigo, de Larry Fessenden [tràiler]
***
SEVEN CHANCES – Setmana Internacional de la Crítica
AFR, de Morten Hartz Kaplers [tràiler]
Boarding Gate, d’ Olivier Assayas [tràiler]
Brand Upon The Brain!, de Guy Maddin [tràiler]
Clean, Shaven, de Lodge Kerrigan –pel·lícula de l’any 1993-
El amarillo, de Sergio Mazza [tràiler]
Hotaru, de Naomi Kawase –pel·lícula de l’any 2000-
Love Conquers All, de Tan Chui Mui [tràiler]
***
Hi ha també els curtmetratges agrupats en:
Secció Oficial FANTÀSTIC CURTS
Secció ANIMA’T CURTS
Secció SESSIÓ ESPECIAL CURT
Secció BRIGADOON CURTS
de la programació dels quals, si us plau, cliqueu aquí Programació Sitges 2007
***
ACTUALITZACIÓ (29.09.2007) He actualitzat la informació sobre la programació de Sitges 2007, d’acord amb les dades de la programació gairebé definitiva que s’ha fet pública aquesta setmana: hi han afegit alguns títols nous, d’altres els han canviat de secció i, de fet, seccions senceres prèviament anunciades s’han convertit en simples apartats de seccions més grans, a l’hora de la veritat.
Us ha agradat aquest article? Compartiu-lo!
Hola soc el director de Hoy el día se repite diferente película seleccionada en la secció noves visions, i he vist que no tens penjat el nostre trailer.Tenim pagina web http://www.hoyeldiaserepitediferente.com i atraves del you tube també pots disposar d´un trailer amb el nom hoy el dia se repite diferente trailer 1.
moltes gracies!