Canes 2015: Primeres llistes de rumors

Des de mitjan febrer, s’han anat publicant llistes amb els títols que podrien ser a Canes 2015. Fins i tot, amb alguns que és gairebé impossible que hi siguin.  Va ser Variety primer; Cineuropa, després, i ara ha estat The Hollywood Reporter.

Ho he concentrat en aquesta llista, ordenada alfabèticament per ordre del cognom dels cineastes; a partir de la qual aniré editant la sèrie d’apunts Canes 2015: Rumors (I), en cadascun dels quals hi haurà detalls informatius sobre els films.

Canes 2015: Rumors (I). Llista general.

Dégradé. Direcció: Mohamed ABOU NASSER i Ahman ABOU NASSER (Tarzan NASSER). Primer llargmetratge.

Evita. Direcció: Pablo AGÜERO.

Madame Courage. Direcció: Merzak ALLOUACHE.

Des Apaches. Direcció: Nassim AMAOUCHE.

Regression. Direcció: Alejandro AMENABAR.

Peur de rien. Direcció: Danielle ARBID.

Erran. Direcció: Jacques AUDIARD.

L’ange blessé. Direcció: Emir BAIGAZIN.

L’ultimo vampiro. Direcció: Marco BELLOCCHIO.

The Burglar. Direcció: Hagar BEN-ASHER.

Le tête haute. Direcció: Emmanuelle BERCOT.

Tomorrowland. Direcció: Brad BIRD.

Minions. Direcció: Pierre COFIN i Kyle BALDA. Film d’animació (blockbuster).

Black Mass. Direcció: Scott COOPER.

La belle saison. Direcció: Catherine CORSINI.

Orizont. Direcció: Marian CRISAN.

Sunset Song. Direcció: Terence DAVIS.

Nos arcadies. Direcció: Arnaud DESPLECHIN.

Marguerite et Julien. Direcció: Valérie DONZELLI.

Fatima. Direcció: Philippe FAUCON.

Les ogres. Direcció: Léa FEHNER.

Lily Lane. Direcció: Bence FLIEGAUF.

Icon. Direcció: Stephen FREARS.

Beasts of No Nation. Direcció: Cary FUKUNAGA.

Els dos amics (Les deux amis | The Two Friends). Direcció: Louis GARREL.

L’ombre des femmes. Direcció: Philippe GARREL.

El conte dels contes (Il racconto dei racconti | The Tales of Tales). Direcció: Matteo GARRONE.

Marguerite. Direcció: Xavier GIANNOLI.

Les mil i una nits. Direcció: Miguel GOMES. Durada: 6h37.

Me and Earl and the Dying Girl. Direcció: Alfonso GÓMEZ-REJÓN.

Microbe et Gasoil. Direcció: Michel GONDRY.

Belgica. Direcció: Felix van GROENINGEN.

A Bigger Splash. Direcció: Luca GUADAGNINO.

Une histoire de fou. Direcció: Robert GUÉDIGUIAN.

Evolution. Direcció: Lucile HADZIHALILOVIC.

Rams. Direcció: Grimur HAKONARSON.

Diamant noir. Direcció: Arthur HARARI. Primer llargmetratge.

Carol. Direcció: Todd HAYNES.

The Diary of a Teenage Girl. Direcció: Marielle HELLER.

The Endless River. Direcció: Oliver HERMANUS.

Ce sentiment de l’été. Direcció: Mikhäel HERS.

Triple Nine. Direcció: John HILLCOAT.

The Boy and the Beast. Direcció: Mamoru HOSODA. Film d’animació.

The Assassin (Nie Yin Niang). Direcció: HOU Hsiao-hsien.

Bang Gang. Direcció: Eva HUSSON. Primer llargmetratge.

My Friendly Villains. Direcció: IM Sang-soo.

La glace et le ciel. Direcció: Luc JACQUET. Documental.

Mountains May Depart. Direcció: JIA Zhangke

By the Sea. Direcció: Angelina JOLIE.

Tête baissée. Direcció: Kamen KALEV.

Bombay Velvet. Direcció: Anurag KASHYAP.

Sweet Red Bean Paste (An). Direcció: Naomi KAWASE.

La blessure. Direcció: Abdellatif KECHICHE.

In the Room. Direcció: Eric KHOO.

Dau. Direcció: Ilya KHRZHAROVSKY.

Ryuzo and the Seven Henchmen (Ryuzo to 7 Nin no Kobun Tachi). Direcció: Takeshi KITANO.

Our Little Sister. Direcció: Hirokazu KORE-EDA.

Journey to the Shore. Direcció: Kiyoshi KUROSAWA.

Macbeth. Direcció: Justin KURZEL.

Sur la voie lactée. Direcció: Emir KUSTURICA.

Les chevaliers blancs. Direcció: Joachim LAFOSSE.

The Lobster. Direcció: Yorgos LANTHIMOS.

Je te souhaite d’être follement aimée. Direcció: Ounie LECOMTE.

A War. Direcció: Tobias LINDHOLM.

Babi Yar. Direcció: Sergei LOZNITSA.

Mon roi. Direcció: MAÏWENN.

Zama. Direcció: Lucrecia MARTEL.

The High Sun. Direcció: Dalibor MATANIC.

Taklub. Direcció: Brillante MENDOZA.

Mas Max Fury Road. Direcció: George MILLER.

La Palota. Direcció: Santiago MITRE.

Mia Madre (Mia Madre | My Mother). Direcció: Nanni MORETTI.

One Floor Below (One Floor Below | L’étage du dessous). Direcció: Radu MUNTEAN.

Son of Saul. Direcció: Laszlo NEMES.

Midnight Special. Direcció: Jeff NICHOLS.

The Valley of Love. Direcció: Guillaume NICLOUX.

Love. Direcció: Gaspar NOÉ.

La peur. Direcció: Damien ODOUL.

Family Film. Direcció: Olmo OMERZU.

Le Petit Prince. Direcció: Mark OSBORNE. Film d’animació.

The Last Face. Direcció: Sean PENN.

Comme un avion. Direcció: Bruno PODALYDES.

The Treasure. Direcció: Corneliu PORUMBOIU.

Sierra Nevada. Direcció: Cristi PUIU.

Belles Familles. Direcció: Jean-Paul RAPPENEAU.

Sparrows. Direcció: Runar RUNARSSON.

Taj Mahal. Direcció: Nicolas SAADA.

Mountain. Direcció: Joao SALAVIZA.

Amnesia. Direcció: Barbet SCHROEDER. Documental centrat en la seva pròpia mare.

Box. Direcció: Florin SERBAN.

11 Minutes. Direcció: Jerzy SKOLIMOWSKI.

Francophonia. Direcció: Alexander SOKUROV.

Shinjuku Swan. Direcció: Sion SONO.

La Giovinezza (La Giovinezza | Youth o In the Future). Direcció: Paolo SORRENTINO.

Design for Living. Direcció: Johnnie TO.

El Clan. Direcció: Pablo TRAPERO.

Louder Than Bombs. Direcció: Joachim TRIER.

Chevalier. Direcció: Athina TSANGARI.

Le tout Nouveau Testament. Direcció: Jaco VAN DORMAEL.

Sea of Trees. Direcció: Gus VAN SANT.

Sicario. Direcció: Denis VILLENEUVE.

Loin de la foule déchaînée. Direcció: Thomas VINTERBERG.

The Commune. Direcció: Thomas VINTERBERG.

Schneider vs. Bax. Direcció: Alex van WARMERDAM.

Les anarchistes. Direcció: Elie WAJEMAN.

High Rise. Direcció: Ben WEATHLEY.

Love in Khon Kaen. Direcció: Apichatpong WEERASETHAKUL.

Maryland. Direcció: Alice WINOCOUR.

The Crossing 2. Direcció: John WOO.

The Walk. Direcció: Robert ZEMECKIS.

Cosmos. Direcció: Andrzej ZULAWSKI.

Imatge: element de la imatge visual del Festival de Canes (© Festival de Cannes)

Afegeix un comentari

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *