Les nominacions als premis europeus que es lliuren avui

Avui, a Riga, es lliuren els EFA, els premis de l’acadèmia europea del cinema. Les nominacions es van fer públiques el 8 de novembre, al decurs del Festival de Cinema Europeu de Sevilla, com és habitual, i són les següents.

EFA 2014. Nominacions:

Z_Ida@Caramel (1)Ida, de Pawel Pawilkowski: 5 nominacions (Pel·lícula, Direcció, Guió, Actriu –Agata Kulesza-, Actriu –Agata Trzebuchowska-).

Z_Leviatan_C14(01)Leviatan, d’Andreï Zviagintsev: 4 nominacions (Pel·lícula, Direcció, Guió, Actor –Alexey Serebryakov-).

ZZ_WinterSleep_C14 (3)Somni d’hivern, de Nuri Bilge Ceylan: 3 nominacions (Pel·lícula, Direcció, Guió).

Nymphomaniac, de Lars von Trier: 3 nominacions (Pel·lícula, Actriu –Charlotte Gainsbourg-, Actor –Stellan Skarsgard-)

Locke, de Steven Knight: 3 nominacions (Direcció, Guió, Actor –Tom Hardy-).

Z_Turist_C14(02)Força major (Turist | Force majeure), de Ruben Ôstlund: 2 nominacions (Pel·lícula, Direcció).

Dos dies, una nit, dels germans Dardenne: 2 nominacions (Guió, Actriu –Marion Cotillard-)

El capital humà, de Paolo Virzi: 2 nominacions (Direcció, Actriu –Valeria Bruni-Tedeschi-)

La Herida, de Fernando Franco: 2 nominacions (Film Descoberta Europea, Actriu –Marián Álvarez-).

Amb 1 nominació:

Calvary_still1_KellyReilly_BrendanGleeson__byJonathanHession_2013-11-27_07-04-33AMCalvary, de John Michael McDonagh: Actor –Brendan Gleeson-.

Mr. Turner, de Mike Leigh: Actor –Timothy Spall-.

10.000 Km, de Carlos Marquès-Marcet: Film Descoberta Europea.

’71, de Yann Demange: Film Descoberta Europea.

Party Girl, de Marie Amachoukeli, Claire Burger i Samuel Theis: Film Descoberta Europea.

Tribu (Plemya | The Tribe), de Myroslav Slaboshpytskiy: Film Descoberta Europea.

Carmina y Amén, de Paco León: Comèdia Europea.

Le Week-end, de Roger Michell: Comèdia Europea.

La mafia uccide solo d’estate, de Pierfrancesco Diliberto: Comèdia Europea.

Nominacions en la categoria de Millor Documental:

SacroGra@SurtseyFilms (7)Sacro Gra, de Gianfranco Rosi.

Just the right amount of violence, de Jon Bang Carlsen.

Master of the Universe, de Marc Bauder.

D’homes i guerra (Of Men and War), de Laurent Bécue-Renard.

Waiting for August, de Teodora Ana Mihai.

We Come As Friends, d’Hubert Saupier.

Nominacions en la categoria de Millor Film d’Animació:

EFA AnimJack et la mecanique du coeur, de Mathias Malzieu i Stéphane Berla.

Minuscule – La vallée des fourmies perdues, de Hélène Giraud i Thomas Szabo.

L’arte della felicità, d’ Alessandro Rak.

Nominacions en la categoria de Curtmetratges, així com informació sobre totes les nominacions: EFA Nominations.

Nota: De les categories de Fotografia, Muntatge, Disseny de Producció, Vestuari, Compositor Musical i Disseny de So ja han anunciat els respectius vencedors, prèviament: EFA Winners.

Fotos:

Caràtula (Ida): Caramel.

Ida: Caramel.

Leviatan: Golem.

Somni d’hivern: Golem.

Força major: Golem.

Calvary: Foto de Jonathan Hession.

Sacro Gra. Surtsey Films.

Jack et la mecanique du coeur: Europacorp-Duran-France 3.

Afegeix un comentari

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *