Sitges 2008: la programació enllestida i entrades a la venda

Demà dilluns, dia 22, es posen a la venda les entrades del Festival de Sitges 2008 (2-12 d’octubre), la programació definitiva del qual ja l’han enllestida. Anant a Vull llegir la resta de l’article, la llista de pel·lícules que s’hi projectarà, secció per secció. I, en els propers dies, hi aniré establint l’enllaç amb la pàgina que el web del  Festival dediqui a cada film.

FOTO
The Broken, de Sean Ellis

Sitges 2008: la programació completa i entrades a la venda

***

Nota 1 La llista de pel·lícules l’he ordenada per ordre alfabètic de directors

Nota 2 Els títols amb què identifico les pel·lícules els he deixats, en general, tal i com els ha publicats l’organització del certamen -que sol ser en anglès, idioma de la distribució internacional, acompanyat -o no- del títol de la distribució en espanyol i obviant si ha estat projectada en català a Filmoteca o a TV3/C33 amb títol en català-. En la mesura que vagi treballant el Festival, els aniré reajustant, en els apunts que hi dediqui.

***

Secció Oficial FANTÀSTIC

Enllaç amb l’apunt que hi he dedicat específicament: [Secció Oficial Fantàstic]

***

Secció Oficial MÉLIÈS A COMPETICIÓ

-Una selecció de pel·lícules europees que permeten copsar l’estat actual del gènere fantàstic a Europa- 

SAUNA, d’ Antii-Jussi Annila

THE HIDEOUT, de Pupi Avati

DONKEY PUNCH, d’ Oliver Blackburn

DANTE 01, de Marc Caro 

INTRUSOS EN MANASÉS
, de Juan Carlos Claver

KRABAT, de Marco Kreuzpaintner
 
SANTOS, de Nicolás López  

DOROTHY
, d’ Agnès Merlet
 
EDEN LOG, d’ Franck Vestiel 
 
***

Secció Oficial OFICIAL NOVES VISIONS

-secció dedicada a les noves tendències del fantàstic, incloent-hi formats innovadors en allò temàtic o formal, propostes experimentals i decididament radicals. Es divideix en treballs “Ficció” i “No ficció”, a més de tenir una nova ramificació: “Discovery”, per a treballs independents però allunyats de l’amateurisme-


Secció Oficial Noves Visions –  FICCIÓ

HOME MOVIE, de Christopher Denham

LOS BASTARDOS, d’ Amat Escalante

WEIßE LILIEN (SILENT RESIDENT), de Christian Frosch

BEAUTIFUL, de Juhn Jai-hong

OTTO; OR UP WITH DEAD PEOPLE, de Bruce LaBruce 

M, de Lee Myung-see

GOD’S PUZZLE, de Takashi Miike

THE OBJECTIVE, Daniel Myrick

MY DREAM OR LONELINESS NEVER WALKS ALONE, de Roland Reber  
 
DEADGIRL, de Marcel Sarmiento i Gari Hadel 
 
LEFT BANK, de Pieter Van Hees

Secció Oficial Noves Visions – NO FICCIÓ

RELIGULOUS, de Larry Charles

NOT YOUR TYPICAL BIGFOOT MOVIE, de Jay Delaney

GONZO: THE LIFE AND WORK OF DR.HUNTER S. THOMPSON, d’ Alex Gibney

NOT QUITE HOLLYWOOD: THE WILD, UNTOLD STORY OF OZPLOITATION, de Mark Hartley 
 
LA FURA IN VIVO, de Matteo Minetto

Secció Oficial Noves Visions – DISCOVERY

EMBRIÓN, de Gonzalo López
 
RAMÍREZ, d’ Albert Arizza
 
VERSUS, de Iago de Soto

***

Secció ORIENT EXPRESS – CASA ÀSIA

HIDDEN FORTRESS: THE LAST PRINCESS, de Shinji Higuchi

KING BOXER, de Jeong Chang-hwa

OUR TOWN, de Jung Kil-young

MONSTER X STRIKES BACK: ATTACK ON THE G8 SUMMIT, de Minoru Kawasaki 

THE MOSS, de Derek Kwok

TOKYO GORE POLICE, de Yoshihiro Nishimura
 
CHOCOLATE, de Prachya Pinkaew

GHOST VS. ALIEN, de Takashi Shimizu (Rock Hunter Lemon) i Keisuke Toyoshima (Stolen Love) 
 
EXTE: HAIR EXTENSIONS, de Sion Sono

ICHI, de Fumihiko Sori  
 
20th CENTURY BOYS, de Yukihiko Tsutsumi

***

Secció ANIMA’T

EVANGELION 1.0 YOU ARE (NOT) ALONE, de Hideaki Anno, Kazuya Tsurumaki, Masayuki 
 
FROM INSIDE, de John Bergin

GENIUS PARTY, d’ Atsuko Fukushima, Shoji Kawamori, Shinji Kimura, Yoji Fukuyama, Hideki Futamura, Masaaki Yuasa, Shinichiro Watanabe 

FREEDOM, de Shuhei Morita
 
SITA SINGS THE BLUES, de Nina Paley
 
IDIOTS AND ANGELS, de Bill Plympton
 
TERRA, d’ Aristomenis Tsirbas

***

SEVEN CHANCES – Setmana Internacional de la Crítica

SAAWARIYA, de Sanjay Leela Bhansali

JUST ANOTHER LOVE STORY, d’Ole Bornedal

PEUR(S) DE NOIR (FEAR(S) OF THE DARK), de Charles Burns, Marie Caillou, Pierre di Sciullo, Christian Hinckler, Lorenzo Mattotti, Richard McGuire

SEARCHERS 2.0, d’Alex Cox

CHELSEA ON THE ROCKS, d’Abel Ferrara

MY WINNIPEG, de Guy Maddin 

CAPITAINE ACHAB, de Philippe Ramos

***

Sitges Clàssics – EUROPA IMAGINÀRIA

QUATERMASS AND THE PIT (¿QUÉ SUCEDIÓ ENTONCES?), de  Roy Ward Baker

SOLARIS, d’Andrei Tarkovsky

THE MAN WHO FELL TO EARTH, de Nicolas Roeg

BARBARELLA, de Roger Vadim 
 
***

Sitges Clàssics – HOMENATGES

NEKROMANTIK, de  Jörg Buttgereit

TERMINATOR 2: JUDGEMENT DAY, de  James Cameron

BLACK CAESAR, de  Larry Cohen

KING KONG, de Merian C. Cooper i Ernest B. Schoedsack 

2010 (DOS MIL DIEZ: ODISEA DOS), de Peter Hyams

2001: A SPACE ODYSSEY, de Stanley Kubrick

ONE FOR THE FIRE: THE LEGACY OF THE NIGHT OF THE LIVING DEAD, de  Robert L. Lucas i Chris Roe 
 
NIGHT OF THE LIVING DEAD, de  George A. Romero
 
PLANET OF THE APES, de  Franklin J. Schaffner

***

Sitges Clàssics – RETROSPECTIVA DE CIÈNCIA-FICCIÓ

LOGAN’S RUN (LA FUGA DE LOGAN), de  Michael Anderson

PHASE IV (SUCESOS EN LA IV FASE), de Saul Bass 
 
X (EL HOMBRE CON RAYOS X EN LOS OJOS), de Roger Corman

OUTLAND (ATMÓSFERA CERO), de Peter Hyams

SOUTHLAND TALES, de Richard Kelly

STAR TREK II: THE WRATH OF KHAN (STAR TREK. LA IRA DE KHAN), de Nicholas Meyer

DREAMS WITH SHARP TEETH, d’ Erik Nelson  

SLEEP DEALER, d’ Alex Rivera

THE HIDDEN (HIDDEN: LO OCULTO), de Jack Sholder 

CLOSE ENCOUNTERS O THE THIRD KIND (DIRECTOR’S CUT), de  Steven Spielberg 
 
BRAINSTORM (PROYECTO BRAINSTROM), de Douglas Trumbull 
 
FORBIDDEN PLANET (PLANETA PROHIBIDO), de James M. Wilcox 
 
STAR TREK: THE MOTION PICTURE (STAR TREK. LA PELÍCULA), de Robert Wise
 
THE ANDROMEDA STRAIN, de Robert Wise

***

Secció SESSIÓ ESPECIAL

SPOOKED, de  Brad Anderson

NEW YEAR’S DAY, de  Darren Lynn Bousman

EATER, de  Stuart Gordon

FEAR ITSELF, de  Jonathan Hackett, Adam Goldworm, Ben Browning.

FILTHY, de  Karim Hussain

THE LORD OF THE RINGS, de  Peter Jackson 
 
CARLOSAURIO, de  Dionisio Naranjo, José Ramón Lorenzo & Nacho Fernández

PARANORMAL ACTIVITY!, d’  Oren Peli 
 
CHER AMI, de  Miquel Pujol

SEVENTH MOON, d’  Eduardo Sánchez

SPINE TINGLER!, de Jeffrey Schwartz 

TURKEY SHOOT, de  Brian Trenchard-Smith  

DEAD SPACE, de   
 
SPACE SPEED,  de
 
TEASERLAND, de

***

Secció CURTMETRATGES FANTÀSTIC EN COMPETICIÓ

SIDE EFFECT, de  Liz Adams

AUTORETRATO, de  Javier Alonso i Raúl López

PARÁSITO, de  Paco Arasanz

DEAD BONES, d’Olivier Beguin

ROJO RED, de  Juan Manuel Betancurt

FOUND OBJECTS, de David Birnbaum

SANTIAGO DE SANGRE, de  Francisco Calvelo

EEL GIRL, de Paul Campion  

DIE SCHNEIDER KRANKHEIT (EL MAL DE SCHNEIDER), de Javier Chillon

CENTIGRADE, de  Colin Cunningham

TREEVENGE, de Jason Eisener

THE RED HOURS, de  John Fallon

TV HEAD, de  Pablo Fernández 

AFTERVILLE, de  Fabio Guaglione i Fabio Reginaro

DEAR WORLD, de Kei Ishikawa

BUTCHERS HILL, de  Rory Kindersley i Jason Noto

L’INSOMNIAQUE (THE INSOMNIAC), de  Mathieu Mazzoni

COTTON CANDY, d’  Aritz Moreno

TRAS LOS VISILLOS, de  Gregorio Muro i Raúl López

MAMÁ, d’ Andres Muschietti 

A PUPPY, OUR FAMILY, de  Park Soo- Young i Park Jae-Young

LAZARUS TAXON, de  Denis Rovira

EL DIA DE LA FAMILIA, de  Dani Sánchez  
 
CAM2CAM, de  Davy Sihali

KINGZ, de  Marinko Spahic i Benni Diez

I LOVE SARAH JANE, de  Spencer Susser  

DELANEY, de Carles Torrens

NEXT FLOOR, de  Denis Villeneuve 

SNIP, de  Julien Zenier
 
ARBEIT FÜR ALLE, de 

***

Secció CURTMETRATGES ANIMA’T

MORANA, de  Simon Bogojevic-Narath

BOLIDES, de  François-Xavier Bologna, Théophile Bondoux, Lyonel Charmette i Vincent Le Ster

CAMERA OBSCURA, de  Matthieu Bulchalski, Jean-Michel Drechsler i Thierry Onillon

SKHIZEIN, de  Jérémy Clapin

LA VITA NUOVA, de  Christophe Gautry i Arnaud Demuynk

THE CABLE CAR, de Claudius Gentinetta i Frank Braun

THE FACTS IN THE CASE OF MR. HOLLOW, de Rodrigo Gudiño

GLOW, de  Jo Lawrence

STRAYING LITTLE RED RIDING HOOD, de Miyako Nishio i Ikue Sugidono

S.I.T.E., de  Pablo Orolowsky

STAND UP, de  Jospeh Pierce 

EL EMPLEO, de  Patricio Plaza

HOT DOG, de  Bill Plympton

FREQUENZ MORPHOGENESE (FREQUENCY MORPHOGENESIS), d’Onni Pohl

ONA KOJA MJERI (SHE WHO MESURES), de  Veljko Popovic

SWITCH, de Jean-Julien Pous   

CABARET KADNE, de  Marc Riba i Anna Solanas

STYRI (FOUR), d’Ivana Sabestová  

A6/A9, de  Johannes Schiehsl
 
BERBAOC, de  Taller de animación de Arteleku 
 
CHAINSAW, de  Dennis Tupicoff 
 
OPERATOR, de  Matthew Walker 
 
FUERA DE CONTROL (OUT OF CONTROL), de 

MONSIEUR COK, de

MUTT, de  

JACINTA, de 

THE BIG STORE, de 
 
UNPREDICTABLE BEHAVIOR, de

***

Secció MIDNIGHT X-TREME

REALITY KILLERS, d’autor anònim

DANCE OF THE DEAD, de Gregg Bishop

MIRAGEMAN, d’Ernesto Díaz Espinoza 

ACOLYTES, de Jon Hewitt

PHILOSOPHY OF A KNIFE, d’Andrey Iskanov

THE BUTCHER, de  Kim Jin-won  

BLOOD RIVER, d’Adam Mason

I SELL THE DEAD, de Glenn McQuaid

AUTOMATON TRANSFUSION, de Steven C. Miller

ENCARNAÇAO DO DEMONIO, de José Mojica Marins

ABLE, de Marc Robert 
 
MUM & DAD, de Steven Sheil 

SPLINTER, de Toby Wilkins 
 
VIRUS UNDEAD, de  Wolf Wolff i Ohmuthi

***

Secció Midnight X-trem MONDO MACABRO

SNAKE SISTERS, de Celso Ad Castillo

THRILLING BLOODY SWORD, de Cheung San-yee 

BLOOD OF THE VIRGIN. EL KAPITAN, de Rico Maria Ilarde
 
QUEEN OF BLACK MAGIC, de Liliek Sudjio

***

Secció Midnight X-trem SPANISH BIZARRE

¡MALDITO BASTARDO!, de Javier Camino

LA RAÍZ DEL MAL, d’Adrián Cardona

DOCTOR INFIERNO, de Paco Limón

***

ALTRES SECCIONS i PROGRAMES

Pendent que s’anunciïn oficialment

***

 

Afegeix un comentari

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *