Cinc mesos desprès

Han passat ja cinc mesos d?ençà el meu nomenament com Alcalde de Viladecavalls, han estat uns mesos intensos de feina, acabar projectes i començar-ne de nous. No us amago pas que els regidors de l?equip de govern hi dediquem entusiasme i ganes per fer efectiu aquest compromís de treball al capdavant de l?Ajuntament, i també destaco el paper responsable i de col?laboració que tenen els grups de l?oposició. Plegats fem possible que el nostre poble millori en qualitat.

Durant aquest temps hem acabat projectes que eren vells anhels: l?asfaltat del polígon de Can Trias i l?acabament de les obres de la nova seu de l?escola de música on ben aviat els alumnes s?hi podran traslladar i també s?hi programaran activitats per a tots. Actualment s?està treballant en dos projectes impotants per Viladecavalls: el nou pavelló del Casc Urbà, ara s?està enllestint la redacció del projecte, atractiu i novedós i amb voluntat de donar amplitud de serveis, crec que serà tot un referent, i també l?aprovació del projecte bàsic de la piscina del barri de Can Trias, on per fi es donarà un servei molt reivindicat i necessari.

D?una manera especial vull referir-me a l?inici de les obres, a finals d?aquest novembre, de la Plaça de la Masia de Can Turu. Es recupera un espai emblemàtic per a fer-hi una plaça d?aproximadament 2000 m2 i on es tornarà a fer-hi els actes i el ball de la Festa Major. Aquest són alguns dels projectes en que s?està treballant, des de l?Ajuntament apostem per millorar el nostre Poble i dotar-lo d?espais i serveis que facilitin la trobada entre els veïns.

Per acabar vull referir-me a la decisió que vaig prendre d?aturar les actes d?expropiació per a la construcció del IV Cinturó en veure que Foment no concretava d?una manera creïble els compromisos de millores en la construcció d?aquesta infraestructura. Crec que un alcalde ha de defensar a la seva gent i el territori. La seguretat de les conviccions i també el recolzament dels altres grups municipals m?han ajudat a l?hora de prendre aquesta difícil decisió.

Afegeix un comentari

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *