Les nominacions als César s’han fet públiques avui i els guanyadors se sabran el 23 de febrer de 2008. Ara en publico només la llista, que trobareu anant a Vull llegir la resta de l’article i que aniré editant al decurs dels propers dies.
La Môme, d’Olivier Dahan
La Graine Et Le Mulet, d’Abdellatif Kechiche
Persepolis, de Marjane Satrapi i Vincent Paronnaud
Le Scaphandre Et Le Papillon, de Julian Schnabel
Un Secret, de Claude Miller
Millor Pel·lícula Estrangera
4 Mois, 3 Semaines, 2 Jours, de Cristian Mungiu
De L’Autre Côté, de Fatih Akin
La Nuit Nous Appartient, de James Gray
Les Promesses De L’Ombre, de David Cronenberg
La Vie Des Autres, de Florian Henckel Von Donnersmarck
Millor Pel·lícula documental
Les Animaux Amoureux, de Laurent Charbonnier
L’Avocat De La Terreur, de Barbet Schroeder
Les Lip, L’Imagination Au Pouvoir, de Christian Rouaud
Le Premier Cri, de Gilles De Maistre
Retour En Normandie, de Nicolas Philibert
Millor Opera Prima
Ceux Qui Restent, d’Anne Le Ny
Naissance Des Pieuvres, de Céline Sciamma
Persepolis, de Marjane Satrapi i Vincent Paronnaud
Et Toi T’Es Sur Qui ?, de Lola Doillon
Tout Est Pardonné, de Mia Hansen-love
Olivier Dahan, per La Môme
Abdellatif Kechiche, per La Graine Et Le Mulet
Julian Schnabel, per Le Scaphandre Et Le Papillon
André Téchiné, per Les Témoins
Claude Miller, per Un Secret
Mathieu Amalric, per Le Scaphandre Et Le Papillon
Michel Blanc, per Les Témoins
Jean-pierre Darroussin, per Dialogue Avec Mon Jardinier
Vincent Lindon, per Ceux Qui Restent
Jean-pierre Marielle, per Faut Que ça Danse !
Isabelle Carré, per Anna M.
Catherine Frot, per Odette Toulemonde
Marina Foïs, per Darling
Cécile De France, per Un Secret
Marion Cotillard, per La Môme
Sami Bouajila, per Les Témoins
Fabrice Luchini, per Molière
Laurent Stocker, per Ensemble, C’Est Tout
Pascal Greggory, per La Môme
Michael Lonsdale, per La Question Humaine
Julie Depardieu, per Un Secret
Noémie Lvovsky, per Actrices
Bulle Ogier, per Faut Que ça Danse !
Ludivine Sagnier, per Un Secret
Sylvie Testud, per La Môme
Nicolas Cazalé, per Le Fils De L’épicier
Grégoire Leprince-ringuet, per Les Chansons D’Amour
Johan Libéreau, per Les Témoins
Jocelyn Quivrin, per 99 F
Laurent Stocker, per Ensemble, C’Est Tout
Louise Blachère, per Naissance Des Pieuvres
Audrey Dana, per Roman De Gare
Adèle Haenel, per Naissance Des Pieuvres
Hafsia Herzi, per La Graine Et Le Mulet
Clotilde Hesme, per Les Chansons D’Amour
Olivier Dahan, per La Môme
Julie Delpy, per 2 Days In Paris
Abdellatif Kechiche, per La Graine Et Le Mulet
Anne Le Ny, per Ceux Qui Restent
Laurent Tirard i Grégoire Vigneron, per Molière
Claude Berri, per Ensemble, C’Est Tout
Christine Carrière, per Darling
Ronald Harwood, per Le Scaphandre Et Le Papillon
Claude Miller i Nathalie Carter, per Un Secret
Marjane Satrapi i Vincent Paronnaud, per Persepolis
Antoine Deflandre, Germain Boulay i Eric Tisserand, per L’Ennemi Intime
Guillaume Le Braz, Valérie Deloof, Agnès Ravez i Thierry Delor, per Les Chansons D’Amour
Thierry Lebon, Eric Chevallier i Samy Bardet, per Persepolis
Jean-Paul Mugel, Francis Wargnier i Dominique Gaborieau, per Le Scaphandre Et Le Papillon
Laurent Zeilig, Pascal Villard i Jean-paul Hurier, per La Môme
Alex Beaupain, per Les Chansons D’Amour
Olivier Bernet, per Persepolis
Alexandre Desplat, per L’Ennemi Intime
Zbigniew Preisner, per Un Secret
Archie Shepp, per Faut Que ça Danse !
Yves Angelo, per Le Deuxième Souffle
Gérard De Battista, per Un Secret
Giovanni Fiore Coltellacci, per L’Ennemi Intime
Janusz Kaminski, per Le Scaphandre Et Le Papillon
Tetsuo Nagata, per La Môme
Françoise Dupertuis, per Molière
Thierry Flamand (ADC), per Le Deuxième Souffle
Jean-Pierre Kohut Svelko, per Un Secret
Christian Marti, per Jacquou Le Croquant
Olivier Raoux, per La Môme
Marit Allen, per La Môme
Jacqueline Bouchard, per Un Secret
Corinne Jorry, per Le Deuxième Souffle
Pierre-Jean Larroque, per Molière
Jean-Daniel Vuillermoz, per Jacquou Le Croquant
Ghalya Lacroix, Camille Toubkis, per La Graine Et Le Mulet
Véronique Lange, per Un Secret
Richard Marizy i Yves Beloniak, per La Môme
Stéphane Roche, per Persepolis
Juliette Welfling, per Le Scaphandre Et Le Papillon
Deweneti, de Dyana Gaye
Le Mozart Des Pickpockets, de Philippe Pollet-Villard
Premier Voyage, de Grégoire Sivan
La Promenade, de Marina De Van
Rachel, de Frédéric Mermoud
Us ha agradat aquest article? Compartiu-lo!